Er zijn vandaag 735 besmettingen gemeld. Het aantal mensen dat in het ziekenhuis is opgenomen bedroeg vandaag 9 en 1 stierven vandaag aan de gevolgen van het Coronavirus. Het reproductiegetal van het virus staat op 0.75 (03-06-2021). De gegevens zijn vandaag (20 juni) tot 10:00 uur binnen gekomen bij het RIVM.
In vergelijking met gisteren zijn er vandaag 33 meer besmettingen, gisteren waren het er 702. Het aantal ziekenhuisopnames zijn er 8 minder dan 24 uur geleden. En het aantal mensen dat overleed met Corona is in vergelijking met gisteren 2 minder.
Er zijn de afgelopen dag patiënten opgenomen op het Intensive Care. Momenteel liggen er covid-patiënten op het ic, dit zijn er dan gisteren. In totaal liggen er 0 patiënten op het IC. In de kliniek liggen momenteel covid-patiënten, er zijn de afgelopen 24 uur bijgekomen.
Besmettingen per gemeente
Vandaag zijn de meeste besmettingen geregistreerd in Amsterdam. Het ging om 46 geregisteerde besmettingen.
1 | Amsterdam | 46 |
2 | ‘s-Gravenhage | 32 |
3 | Rotterdam | 30 |
4 | Utrecht | 18 |
5 | Eindhoven | 14 |
6 | Alkmaar | 14 |
7 | Nijmegen | 13 |
8 | ‘s-Hertogenbosch | 12 |
9 | Amstelveen | 11 |
10 | Dordrecht | 11 |
Ziekenhuisopnames
De meeste ziekenhuisopnames zijn in Amsterdam. Hier zijn vandaag 2 nieuwe opnames geregistreerd.
1 | Amsterdam | 2 |
2 | Alphen aan den Rijn | 1 |
3 | Rotterdam | 1 |
4 | Hengelo (O.) | 1 |
5 | Hardenberg | 1 |
Overlijdens
De meeste mensen overleden met corona zijn vandaag geregistreerd in Langedijk. 1 nieuwe doden zijn er hier geteld.
1 | Langedijk | 1 |
2 | Altena | 0 |
3 | Borger-Odoorn | 0 |
4 | Doetinchem | 0 |
5 | Gorinchem | 0 |